Проектування інженерних систем.

Вопрос - ответ

Інфраструктура будь-якої будівлі складається з інженерних систем. Тому до проектування таких мереж слід підходити вкрай відповідально. Будь-які помилки можуть викликати серйозні проблеми у функціонуванні всієї споруди.

Проектування комунікацій необхідно проводити і при зведенні, і при реконструкції об’єктів. Такий підхід дозволяє відновити функціонування старих заводських корпусів, відданих під житло або офіси. Але потрібно розуміти, що тільки досвідчені фахівці з дотриманням всіх нормативних актів можуть спроектувати систему, будь то модернізовану комунікацію або створену з нуля мережу, яка буде повністю виконувати свої завдання.

Проектування інженерних систем.

Етапи проектування інженерних мереж на різних об’єктах

Воно включає 3 основні статті витрат:

 • Розробку архітектурного плану.
 • Підбір конструктивних рішень.
 • Проектування зовнішніх / внутрішніх інженерних систем.

Багато часу і фінансових коштів йде на це, оскільки потрібно залучити велику кількість фахівців з різних сфер діяльності. В середньому над проектом працює від 17 до 20 людей, що залежить від складності об’єкта та його площі. Після завершення всіх етапів створюється загальний план комунікацій та інженерних систем.

Головні етапи включають:

 1. Розробку концепції проекту. Дана стадія передбачає розробку основних проектних рішень, їх обговорення та коригування. Визначається локація для розташування обладнання, необхідність в спец. приміщеннях тих чи інших систем, тип кожної мережі, підбираються виробники комплектуючих та інше. На цьому етапі замовник отримує основну інформацію про те, як будуть розроблені системи водопостачання, як багато ресурсів потрібно буде для обслуговування споруди, що він отримає в результаті і який бюджет буде потрібно.
 2. Розробку специфікації і тендерної документації. Як правило, девелопери і великі замовники вимагають підготовку тендерної документації, в якій відбивається специфікація проекту та інші основні рішення. Саме на основі специфікації підбирається монтажна фірма.
 3. Розробку документації по проекту. Документація включає графічну і описову частини, специфікацію матеріалів і устаткування. На фінальному етапі розробляється проектна документація, яка, є достатньою для узгодження з відповідними державними органами, а також для виконання по кожній системі всіх видів монтажних робіт.
 4. Проектування внутрішніх комунікацій.

До внутрішніх інженерних систем будівлі відноситься:

 • вентиляція;
 • освітлення;
 • опалення;
 • кондиціонування;
 • електропостачання;
 • каналізація;
 • водопровід;
 • системи пожежогасіння;
 • охоронна сигналізація;
 • система контролю;
 • індивідуальні теплові пункти (ІТП) та ін.

Порядок всіх цих систем строго дотримується. Всі роботи починаються з розробки проектів систем вентиляції, опалення, каналізаційних мереж та водопостачання, а також протипожежних систем. В кінці проектують системи ІТП і електропостачання. Помилки в процесі можуть значно вплинути на ефективність роботи всієї будівлі.

Проектування інженерних систем.

Особливості проектування зовнішніх мереж

Проектування комунікацій ззовні здійснюється після внутрішніх, в їх тісному взаємозв’язку. І тут важливо враховувати такі аспекти:

• Проект розробляється разом з технічними умовами;

• План зовнішніх мереж складається з урахуванням плану внутрішніх комунікацій;

• Проект потрібно деталізувати, щоб не виникло проблем при монтажі.

Зовнішнє проектування складається з цілого комплексу робіт: прокладання теплових комунікацій, водопроводу і каналізаційних труб, електричних мереж, систем водовідведення та дренажу, мереж зв’язку, газопроводу та зовнішнього освітлення. Все відбувається послідовно. При цьому важливо враховувати особливості розташування об’єкта, характеристики грунту, вже існуючі комунікаційні мережі.

Проектування інженерних систем.

 

Замовити розрахунок і проектування інженерних систем ви можете на сайті 7-vz.com. В арсеналі проектно-монтажної компанії досвідчені фахівці і маса успішно реалізованих проектів.

Компанія «Вент-заводи», — вентиляція, проектування, монтаж. Телефонуйте: +38(044) 221-25-52

Оценить способ изготовления:
Звёзд: 1Звёзд: 2Звёзд: 3Звёзд: 4Звёзд: 5 (Пока оценок нет)
Загрузка...
Поделиться:
Оставить комментарий

Adblock
detector