Інтелект в інтер’єрі: плюси та мінуси встановлення

Статьи

Автоматизація будівель — одне з важливих і популярних напрямків в будівництві та управлінні інженерними системами. Застосування систем автоматизації будівель значно підвищує ефективність роботи водопостачання, вентиляції, опалення та кондиціонування. Найбільш перспективною з точки зору ефективності є концепція об’єднання автоматизованих інженерних базі автоматизована системи управління будівлею (АСУЗ), яка є невід’ємною частиною так званих «інтелектуальних будівель». Нижче будуть розглянуті найбільш прийнятні автоматизовані інженерні системи будівель, а також способи їх подальшого розвитку. Система Контролю Управління Доступом (СКУД) дозволяє відслідковувати дії співробітників, щоб в подальшому використовувати цю інформацію. Наприклад, при проході через турнікет працівник докладає уніфіковану карту, в якій закладені дані про місце його роботи і поверх підрозділу.

Отже, за допомогою цієї інформації з’являється можливість контролювати наступні дії: включити обладнання (кондиціонер, кава машину, персональний комп’ютер) на його місці, інформувати начальство про прихід на роботу і так далі. Таким чином, за допомогою однієї процедури можна скоротити час на виконання інших дій, що позитивно позначається на ефективності робочого процесу. Наступною важливим компонентом є системи безпеки, які можуть застосовуватися не тільки для виявлення порушника, але також і для забезпечення енергоефективні режимів роботи інженерних систем. Так, наприклад, за допомогою датчиків присутності і освітленості з’являється можливість контролювати енергоресурси.

При появі людини в певному діапазоні дії датчика, він вмикає світло на певний регульований інтервал часу. Використовуючи датчики підрахунку кількості людей і температури або вологості можна управляти системами вентиляції, кондиціонування або опалення. Як тільки відмітка допустимої температури або кількості людей перевищує спочатку заданий рівень, то системі подається сигнал, і вона виконує свої функції по регулюванні параметрів мікроклімату в приміщенні. Іншою важливою складовою систем безпеки є системи пожежної сигналізації, пожежогасіння, оповіщення та евакуації громадян, інтеграція всіх систем в єдиний простір інтелектуального будівлі дозволяє домагатися більш високих показників надійності і ефективності систем за рахунок більш детального контролю і більш тісних зв’язків між зазначеними системами.

За матеріалами: https://architerra-group.com.ua/rozumnyi_dim.html.

Оценить способ изготовления:
Звёзд: 1Звёзд: 2Звёзд: 3Звёзд: 4Звёзд: 5 (Пока оценок нет)
Загрузка...
Поделиться:
Оставить комментарий

Adblock
detector