Газовий теплообмінник: чи обирати бітермічну модель?

Благоустройство дома

Обираючи теплообмінник для газового котла, слід звертати увагу на принцип роботи обладнання. Це може бути бітермічна модель зі здвоєним обмінником або роздільна конструкція: первинний призначається для опалення приміщення, а вторинний нагріває гарячу воду.

Теплообмінник бітермічний beretta

На перший погляд здається, що бітермічний варіант (його ще називають «труба в трубі») значно вигідніший за роздільний газовий теплообмінник. І це не дивно: його ціна дешевша на 15%, а коефіцієнт корисної дії майже рівний (знижений буквально на 1,5%), розмір значно компактніший за роздільну конструкцію. Причина у зменшеній кількості матеріалу, відсутності витрат на 3-ходовий клапан і регулювальну арматуру.

Розцінки

Орієнтовна ціна бітермічного теплообмінного обладнання складає:

  • від 3300 гривень за китайську продукцію на котли Alpha, Biasi, Unical, Roda, Demrad Nepto;
  • близько 3700 грн. за південнокорейські теплообмінники для брендів Nova Florida, Fondital, Protherm, Teplowest, Saunier Duval;
  • в межах 3700—6300 грн. обійдеться теплообмінний апарат виробництва Італії (Beretta, Hermann, Immergas, Italtherm, Antea, Delfis);
  • майже 7000 грн. турецький пристрій на DIGIFIX 24 CE.

Мінуси

Бітермічний теплообмінник biasi

При всіх плюсах, враховуйте такі незручності:

  1. Коли увімкнено опалювальний режим, вода у контурі гарячого водопостачання розігрівається до температури теплоносія. Якщо, наприклад, температурний режим опалення виставлений під 60⁰С, можна відкрити кран і отримати опіки.
  2. Значно підвищений ризик утворення накипу. В режимі гарячого водопостачання у контурі опалювання відбувається застій рідини, і навпаки. Нагрів + відсутність циркуляції призводять до наростання кам’яних відкладень на поверхні теплообміну. Сильний накип заб’є трубу, потік зупиниться, а теплоносій у цьому місці закипатиме. Тому сервісну очистку слід робити частіше, не нехтуючи профілактикою.
  3. Ризик протікання у бітермічному нагрівальному теплообміннику вищий через велику кількість стиків. Можливі навіть між контурні внутрішні протікання, ремонтувати які немає ніякого сенсу.

Але нагадуємо, що проблеми виникають через непідготовлену воду в якості теплоносія. Тому претензії не можуть бути лише до конструкції, а в більшій мірі вони стосуються власника і експлуатації.

Висновки

Якщо ваша мета — купити теплообмінник в Україні по приємній ціні, обирайте тільки перевірені магазини. Там ви знайдете якісний теплообмінник для опалення та гарячого водопостачання, суміщений в єдину систему. А також окремі монотермічні, пластинчаті варіанти та конденсаційні модулі.

Зазвичай, доставка реалізується по всій країні через Нову Пошту: є опція кур’єра по вказаній адресі або замовлення надійде до відділення НП у вашому населеному пункті.

Оценить способ изготовления:
Звёзд: 1Звёзд: 2Звёзд: 3Звёзд: 4Звёзд: 5 (Пока оценок нет)
Загрузка...
Поделиться:
Оставить комментарий

Adblock
detector