Утеплення будинків: матеріали, технології, нюанси

Разное

Утеплення фасаду будинку, особливо – житлового, дозволяє не лише зекономити кошти на опаленні, але й продовжити термін життя будівлі. Сучасні матеріали й технології допомагають зробити це швидко та якісно. Проте варто розуміти, яку сировину треба обрати та як її використовувати.

Найпопулярніші матеріали для утеплення

Від якості матеріалу залежить довговічність та ефективність утеплення, тому обирати його треба дуже уважно. Серед найбільш популярних варіантів варто вказати такі:

  • Пінополістирол. Легкий та зручний у монтуванні матеріал, який має доступну вартість. Пінополістирол чудово ізолює звуки, не боїться впливу біологічних факторів (не гниє та не цвіте). Матеріал можна використовувати в поєднанні з іншою теплоізоляційною продукцією.
  • Пінополіуретан. Такий варіант наносять способом напилення, що дозволяє отримати рівномірний та міцний шар без жодного шва. Матеріал чудово виконує функцію теплоізоляції, не боїться вологи та біологічних впливів. Також він не загоряється так швидко, як багато інших, більш дешевих аналогів. Але для влаштування такого утеплення потрібно мати специфічні знання.
  • Керамічні панелі. Надійний та міцний варіант, який не боїться вологи та цвілі. Проте має значну вагу і потребує знань для монтування.
  • Мінеральна вата. Має невелику вартість та проста у використанні. Мінвата чудово ізолює звуки та тепло, проте погано витримує дію вологи та біологічних факторів. Саме тому матеріал використовують лише в комбінації із додатковим шаром гідроізоляції.
  • Кам’яна або базальтова вата. Такий матеріал створюють з розплавлених гірських порід, тому він не боїться нагрівання, вогню, біологічного впливу та намокання. Базальтова вата чудово теплоізолює, може продаватися у вигляді плит чи рулонів. Її дуже легко монтувати.

Також великою популярністю користуються такі рідкі утеплювачі, як теплофарба. Проте таки варіант працює лише в певних умовах і потребує особливих зусиль при нанесенні. Якщо розподілити фарбу неправильно, повноцінної теплоізоляції не буде.

Головні техніки утеплення фасадів

Усі відомі техніки утеплення фасадів можна умовно поділити на дві головні групи. Перша з них – сухі методи. В таких випадках використовуються тверді матеріали типу пінополістиролу та керамічних панелей. Поверх утеплювача додають облицювання, а між ним та теплоізоляцією лишають вентиляційний простір.

Такі фасади також називають вентильованими. Проміжок між теплоізоляційним матеріалом та облицюванням потрібен для того, щоб створити додаткову теплову подушку та виводити залишки вологи.

Друга група методик утеплення – мокрі. В таких випадка теплоізоляційні матеріали монтують в кілька шарів на клей, а також дюбелі. В процесі також можуть використовувати грунтовку, фінішні штукатурки, різноманітні армуючі елементи, тощо. Конкретний список матеріалів залежить від особливостей будівлі та вибору теплоізоляції.

Вибрати матеріал та метод утеплення непросто. Треба не лише знати всі нюанси будівництва та особливості об’єкту теплоізоляції, але й розуміти, який матеріал буде найкращим рішенням в конкретних умовах експлуатації. Саме тому краще звернутися до спеціалістів. Знайти досвідчених майстрів або замовити якісний матеріал можна через сайт buduymo.com.ua

Оценить способ изготовления:
Звёзд: 1Звёзд: 2Звёзд: 3Звёзд: 4Звёзд: 5 (Пока оценок нет)
Загрузка...
Поделиться:
Оставить комментарий

Adblock
detector