Як спланувати ремонт в квартирі

Ремонт квартир

Навіщо потрібен дизайн-проект

Як спланувати ремонт в квартирі? Дизайн-проект — це набір креслень, колажів і візуалізацій, який дизайнер готує для конкретної квартири.

Зазвичай проект видають замовнику у вигляді альбому. Там не тільки намальовано, як буде виглядати приміщення після ремонту, але і приведені технічні розрахунки. Наприклад, скільки буде потрібно плитки для ванної, фарби або шпалер для стін, де буде прокладена електропроводка, де виведені розетки і так далі. Власник квартири бачить майбутній результат, а будівельники розуміють, що їм робити.

Професійний дизайнер створює креслення в спеціальних програмах на комп’ютері. Ми ж малювали все від руки — потрібні були лінійка, міліметровий папір, кольорові олівці, гелева ручка і рулетка. Для заміток і розрахунків завели окремий документ в «Гугл-таблицях». У нього вносили взагалі всю інформацію, що стосується ремонту, включаючи креслення і картинки з інтернету з інтер’єрами, які нам сподобалися. Ще я раджу все креслення завантажити в телефон, щоб вони завжди були під рукою.

Крім того, ми з чоловіком створили окремий чат в Вотсапе. Так не доводилося постійно шукати діалоги про будівництво серед інших особистих повідомлень.

Провести виміри

Перше, з чого починається дизайн-проект, — це завмер квартири. Вимірюють всі кути, довжину і висоту стін, прорізів і підвіконь. В кадастровому плані помилка в півсантиметра ролі не грає, але в дизайн-проект така похибка може привести до того, що на заплановане місце не влазить письмовий стіл або зроблена на замовлення стільниця.

Звичайно, все можна виміряти і самостійно, озброївшись рівнем і рулеткою, але я раджу на цьому етапі все ж викликати професійного замірника. Помилитися з незвички легко, і ці помилки потім чреваті зайвими витратами і переробками.

Зрозуміти, що обов’язково повинно бути в квартирі

Після довгого життя на знімних квартирах ми точно знали, що хочемо залишити в минулому маленькі шафи, барну стійку на кухні, скляну не відмивається шторку в душі і жорсткий складаний диван. Це допомогло визначитися з тим, що в нашій квартирі повинно бути обов’язково: велике ліжко з матрацом, ванна, а не душ, багато місця для зберігання і повноцінний обідній стіл. Все це нам треба було розмістити на 56 м².

Визначитися зі стилем ремонту

Якщо ви до кінця не розумієте, що хочете, раджу орієнтуватися на вже готові інтер’єри. Я збирала фотографії всіх інтер’єрів, які мені подобалися, і розкладала їх по папках «Ванна», «Вітальня», «Кухня» і так далі. Ідеї ​​шукала відразу в декількох місцях.

Зробити креслення

Головна частина дизайн-проекту — це креслення, зроблені на основі вимірів. Раджу намалювати план квартири на міліметрівці і зняти з нього кілька десятків копій. Тоді не доведеться кожного разу малювати його заново.

Планувальне рішення

Перш за все я раджу визначитися, чи будете ви робити перепланування — розділяти санвузол, об’єднувати кухню і вітальню, відгороджувати гардеробну в спальні. Треба розуміти, що перепланування необхідно узаконити, а це не так просто. Про перепланування в Т⁠-⁠Ж не раз писали, тому я не буду заглиблюватися в тему її узгодження.

Коли стане зрозуміло, як будуть виглядати приміщення в квартирі, треба вирішити, де постане меблі. Ми вчинили просто: знайшли в інтернеті стандартні розміри меблів — столу, стільців, ліжка, дивана — і перенесли їх на міліметрівку в тому ж масштабі, що і завмер квартири. Потім вирізали «меблі» і просто рухали її за планом на міліметрівці. Є спеціальні програми, які дозволяють робити все це на комп’ютері, — наприклад, безкоштовні Sweet Home 3D або Magicplan, але в них треба розбиратися. Нам було зручніше розставляти паперову меблі.

Схема знесення і зведення перегородок

Якщо ви вирішили робити перепланування, то перше, з чого почнуться ремонтні роботи, — знесення і зведення перегородок. Визначившись з плануванням, ми перенесли виміри на міліметрівку і намальовані кордону перегородок, які повинні були з’явитися в майбутньому.

Кошторис

Коли з кресленнями було покінчено, ми створили в таблиці вкладку «Загальний кошторис» і почали рахувати витрати. Сюди ж перенесли інформацію про всі роботах і матеріалах, які з’явилися на попередніх етапах створення дизайн-проекту. Заповнювати цю вкладку довелося дуже скрупульозно і уважно: занадто багато всього треба було врахувати.

Що я зрозуміла в процесі ремонту

Все треба робити строго по кресленнях. Якщо креслень немає, то роботу краще зупинити, інакше є ризик, що будівельники можуть зробити щось на свій смак. А він може відрізнятися від вашого. Значно.

Щось обов’язково піде не так: плитка не буде стикуватися, ламінату не вистачить, а електрик піде в запій. Життя непередбачуване, до таких проблем треба заздалегідь морально підготуватися і реагувати спокійно, а не панікувати.

Ремонт вчить покори. Коли фарба на півтону темніше зразка, а розетка на п’ять сантиметрів нижче, ніж на кресленні, — це нормально. Якщо бути перфекціоністом, то швидко збожеволієш.

Оценить способ изготовления:
Звёзд: 1Звёзд: 2Звёзд: 3Звёзд: 4Звёзд: 5 (1 оценок, среднее: 5,00 из 5)
Загрузка...
Поделиться:
Оставить комментарий

Adblock
detector