Як оцінити якість деревини до електронних торгів

Разное

Необроблена деревина продається через українську систему держзакупівель «Прозоро» з 2020 року. В торгах можуть брати участь лісокористувачі, які продають від 25 % своїх лісозаготівельних матеріалів. Використання електронного майданчика для торгів пиломатеріалами надає вільний доступ усім охочим лісокористувачам реалізувати продукцію відкрито, без корупційної складової, а покупцям – придбати товар за ринковою ціною.

Як продати чи купити деревину на «Прозоро»

Щоб взяти участь в аукціонах, всім сторонам торгів необхідно зареєструватися в системі Prozorro. Реєстрація можлива лише через акредитовані онлайн-платформи. Одним з таких майданчиків, який пропонує хороші умови учасникам, є Українська універсальна біржа. 

Для реєстрації треба вказати:

  • свій статус – продавець чи покупець;
  • регіон;
  • вид публічних закупок, які цікавлять учасника.

Далі необхідно слідувати навігації біржі та подати стандартний пакет документів в електронному вигляді, і підписати договір з УУБ про акредитацію на майданчику. Угода про партнерство з’явилась лише з 01.07.2021 і обов’язкова до виконання учасниками.

Як Prozorro оцінює якість деревини

Перед покупкою пиломатеріалів варто поцікавитись якістю товару. Варіантів, як оцінити якість деревини до електронних торгів https://www.ueex.com.ua/exchange-quotations/natural-gas/ , є два – довіритись системі «Прозоро» або здійснити перевірку самостійно. Більше інформації знаходиться на сайті УУБ.

До виставлення лота постачальник зобов’язаний надати системі всю необхідну документацію по продукції, враховуючи тип деревини, і відповідність товару державним вимогам. 

До торгів не допускаються постачальники:

  • яких підозрювали у корупції;
  • мають борги;
  • з поганою репутацією через неправомірні дії.

Продавцям необхідно пройти детальну перевірку товару однієї категорії лише раз. Якщо постачальник забажає торгувати надалі ще й іншою продукцією, окрім деревини, новий товар теж має пройти кваліфікацію.  

Кожне лісозаготівельне підприємство, яке торгує деревиною на Prozoro і успішно пройшло кваліфікаційну перевірку, вноситься до реєстру. 

Кроки для самостійного оцінювання якості пиломатеріалів 

Покупець може і сам дізнатись інформацію про деревину. Варіантів для цього є кілька:

  • пошукати відгуки про постачальника, якщо виникають сумніви у його надійності;
  • детально ознайомитись з пропозицією, особливо ретельно вивчити, якого класу якості товар;
  • зв’язатись з продавцем і задати уточнюючі питання, якщо наданої інформації недостатньо.

Ці дії дозволяють отримати реальну картину ситуації щодо продукції, щоб не розчаруватись, коли настане аукціон.

Всі дані, які надаються продавцем до лота, варто ретельно роздивлятись. Якщо покупець випустив з уваги якийсь пункт, і в результаті купив деревину не того класу, який було треба, вина лише на ньому, і зворотної сили договір купівлі-продажу не має.

Якщо продукція виявилась не тої якості, яку заявляв в документації постачальник, у покупця є право на розірвання договору про придбання пиломатеріалів у судовому порядку і подання скарги на неправомірні дії постачальника. 

Оценить способ изготовления:
Звёзд: 1Звёзд: 2Звёзд: 3Звёзд: 4Звёзд: 5 (Пока оценок нет)
Загрузка...
Поделиться:
Оставить комментарий

Adblock
detector