Насіння ріпаку — як вирощувати?

Сад и огород

Як отримати насіння ріпи і підготувати їх до посадки

Щоб отримати насіння ріпи якомога більш високої якості, потрібно вибирати тільки самі зрілі коренеплоди. Але зрілі — не означає великі. Краще, якщо ріпа на насіння матиме діаметр не більш 10 см. Виростити ріпу на насіння, як показує практика, не складно, але для отримання посівного матеріалу з високою схожістю необхідно провести мінеральну підгодівлю за кілька днів до утворення суцвіть. Насіння ріпаку ви можете заказати тут https://lnzweb.com/rape.

Як виростити ріпу на насіння: посадка у відкритий грунт

Ріпа — це культура дворічного періоду вегетації. Так в перший рік з посіяних насіння можна зібрати смачні коренеплоди, а на наступний рік посаджений на ділянці плід дасть цветонос, на якому в майбутньому сформуються насіння.

При вирощуванні ріпи на насіння краще брати коренеплоди, посаджені в середині літа, адже такі овочі краще підходять для зимового зберігання. Прибирання ріпи повинна відбуватися в осінній період до настання перших заморозків. У процесі збирання врожаю потрібно обрізати листя, таким чином, щоб на кожному коренеплоді залишалися черешки довжиною не більше 1 см. Маточники прикопують на зиму в піску.

Для посадки ріпи на насіння у відкритий грунт потрібно вибирати найякісніші коренеплоди діаметром не більше 10 см. Потрібно взяти коренеплоди, у яких прокинулися верхні нирки. Посадку не слід відтягувати, так як ріпа швидко формує стебло і цветонос, але в сховище їй бракуватиме необхідної для розвитку вологи.

Маточники потрібно розміщувати на багатій органікою грунті, тому восени під перекопування вносять перегній. Використовувати гній для цієї мети не рекомендовано, тому що це добриво може сприяти розвитку багатьох захворювань, в тому числі і кили. Крім того свіжий гній сприятиме розвитку листяної маси ріпи, але насіння при цьому утворюється мало. Навесні перед самою посадкою маточників ділянку ще раз перекопують і розрівнюють граблями. В цей час в грунт необхідно внести комплексні мінеральні добрива. Посадку маточників проводять рядами, дотримуючись міжряддя в 30 — 40 сантиметрів, при цьому між окремими рослинами залишають по 20 см. Коренеплоди потрібно не повністю заглиблювати, але добре обжимати грунтом.

За кілька днів до викидання суцвіть проводять підживлення культур мінеральними добривами. У період цвітіння ріпа не повинна запилювати родинними культурами.

Надалі розвивається цветонос підв’язують до дерев’яних опор, що дозволить підвищити його стійкість до поривів вітру. Достигають насіння можуть стати ласощами для птахів, тому встановіть на грядці лякало.

Збирання насіння проводять у міру дозрівання. Готовий стручок можна визначити по світло жовтої шкірці. З процедурою збирання врожаю не варто зволікати, адже при перезріванні зернятка починають обсипатися на землю. Зібраний насіннєвий матеріал відокремлюють від шкірки, а потім підсушують. Якщо все зробити правильно, то з кожного куща можна отримати до 50 г зерняток.

Оценить способ изготовления:
Звёзд: 1Звёзд: 2Звёзд: 3Звёзд: 4Звёзд: 5 (Пока оценок нет)
Загрузка...
Поделиться:
Оставить комментарий

Adblock
detector