Чи можливо встановити камін у квартирі?

Благоустройство дома

Камін на дрова у квартирі – це можливо?

В Україні, камін на дрова можна встановити у приватному будинку без будь якої додаткової бюрократичної тяганини. Але що робити, коли у тебе нема приватного будинку, ти проживаєш у квартирі, та, попри те, хочеш мати у себе в оселі камін на дрова?

В першу чергу потрібно оцінити законодавчу можливість встановлення каміна – тобто, потрібно переконатися, чи параметри твого помешкання відповідають вимогам законодавства.

У п.6.8.26 ДБН В.2.5-67:2013 «Опалення, вентиляція, кондиціонування» сказано, що «Каміни на твердому паливі відповідно до ДБН В.2.2-15 допускається проектувати: у квартирі на останньому поверсі житлового будинку; на будь якому рівні багаторівневої квартири, розміщеної останньою по висоті у будинку; на будь-якому рівні одноквартирного або зблокованого житлового будинку. …»

Іншими словами, якщо ти хочеш встановити камін, то над твоїм помешканням має бути тільки дах. При цьому не важливо, скільки рівнів має твоя квартира, головне, щоб між нею і дахом не було сусідів.

Якщо ця умова виконана, далі слід подбати про димохід. Цей же пункт цього ж ДБН говорить, що «…димохід каміна повинен виконуватися автономним і проходити через приміщення цієї квартири. Улаштування камінів на твердому паливі у приміщеннях житлових, а також громадських та адміністративно-побутових будівель (крім приміщень з масовим перебуванням людей) на будь якому поверсі допускається за умови приєднання кожного каміну до індивідуального або колективного димоходу через повітряний затвор – ділянку поповерхового димоходу завдовжки не менше ніж 2 м, яка виключає розповсюдження продуктів згоряння».

Тобі пощастило, якщо у будинку передбачено димові канали для таких цілей, в такому випадку тобі залишається лише обрати камін або піч і звернутися до фахівців, щоб встановили обраний пристрій із дотриманням усіх заходів безпеки.

Однак, найчастіше, багатоквартирні будинки не розраховані для встановлення дров’яних камінів, тому тобі потрібно буде вирішити цю проблему.

Найпростіший із можливих варіантів розвитку подальших подій, що можуть на тебе очікувати – це наявність вільного витяжного каналу, що не використовується, і використати його як димохід. Для цього тобі потрібно звернутися до управляючої компанії чи ОСББ, щоб тобі виділили такий канал у користування. При цьому, навіть якщо такий канал знайдеться, його потрібно буде адаптувати під нові умови використання (з обов’язковим проходженням бюрократичних процедур у відповідних органах державної влади). Часто такі канали проходять поруч із вентиляційними, тому, у твоєму випадку, канал потрібно надійно герметизувати, щоб димові гази під час експлуатації каміна не потрапляли у вентиляційні канали сусідів. Найпростіший надійний спосіб це зробити – гільзування каналу. У цьому випадку у існуючий канал вкладаються труби із високолегованої нержавіючої жаростійкої сталі. При цьому, вивід димоходу на даху будинку слід виконати згідно вимог державних будівельних норм, тому, щоб уникнути можливих небажаних ситуацій із неправильним монтажем, звернися до фахівців.

Якщо ж вільного каналу для організації відведення димових газів від каміна не виявилось, тоді димохід потрібно збудувати. Ось в цьому випадку починається найскладніший етап – отримання дозволів від органів державної влади – найбільш затратний з огляду часу етап через необхідність долання бюрократичних процедур. Всі ми час до часу вимушені стикатися з «бюрократичною машиною», однак, якщо ти дійсно маєш непереборне бажання встановити у своїй квартирі камін, то твоя наполегливість обов’язково принесе тобі успіх, і ти отримаєш бажаний результат. Отож, коли уже всі необхідні документи на руках, можна приступати до будівництва димоходу відповідно до оновленого проекту і подальшого монтажу каміна чи печі.

Якщо підсумувати і викласти коротко усе вище сказане, то:

— над квартирою, де планується встановлення каміна або печі на дрова, повинен бути тільки дах, а квартира може мати довільну кількість рівнів;

— квартира повинна мати вільний канал для організації відведення димових газів, і цей канал потрібно гільзувати димохідними трубами із високолегованої нержавіючої жаростійкої сталі;

— якщо вільного каналу для організації відведення димових газів нема, його потрібно збудувати, а допустимі варіанти будівництва нового димоходу тобі вкажуть при розробці, погодженні і затвердженні проекту;

— для будівництва димоходу потрібно отримати дозвіл від органів державної влади, вони ж і вкажуть послідовність дій, які потрібно виконати, щоб отримати такий дозвіл;

— усі будівельно-монтажні роботи слід виконувати із дотриманням чинного законодавства із залученням фахівців у відповідній галузі.

Ви можете виконувати усі будівельно-монтажні роботи самостійно, чи з допомогою сусідів, але ми рекомендуємо все ж звернутися до фахівців, і ось чому:

— ми точно маємо весь необхідний інструмент і вміємо ним користуватися;

— ми добре знаємося на усіх перерахованих вище будівельно-монтажних роботах;

— ми маємо величезний досвід у виконанні будівельно-монтажних робіт при встановленні камінів і печей на дрова;

— ми підберемо і запропонуємо найкращі матеріали та обладнання для кожного окремого випадку;

— ми виконаємо будівельні роботи і навчимо тебе правильно користуватися каміном чи піччю, яку ти собі вибереш;

— результат нашої роботи буде приносити тобі задоволення протягом багатьох років.

Отже купити камін на дровах, або будь який інший камін можливо в Камінін — це офіційна дилерська мережа «Камінін Україна», у якої є філії де можна купити оригінальні піч або камін, а також встановити сертифікованими монтажними бригадами:

«Камінін Київ» — м. Київ, проспект Степана Бандери, 8/2
«Камінін Львів» — м. Львів, вул. Кукурудзяна, 4
«Камінін Одеса» — м. Одеса, вул. Толбухіна, 135 ТЦ «Мега Дім» (Новий), павільйон 8
«Камінін Хмельницький» — м. Хмельницький, вул. Шевченка, 42
“Камінін Рівне” – м. Рівне, вул. Бандери, 49
“Камінін Ужгород” — м.Ужгород, вул.Гагаріна 101 (заїзд з вул.Проектної)
«Камінін Дніпро» — м. Дніпро, вул. Набережна Перемоги, 10 І
«Камінін Запоріжжя» — м. Запоріжжя, пр. Соборний, 234
«Камінін Чернівці» – м. Чернівці вул. Шухевича 1 (проспект Незалежності 131) ТЦ «Проспект» 1 поверх, маг. №110

Оценить способ изготовления:
Звёзд: 1Звёзд: 2Звёзд: 3Звёзд: 4Звёзд: 5 (Пока оценок нет)
Загрузка...
Поделиться:
Оставить комментарий

Adblock
detector